Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niepodległa w piosence

11 listopada 2023 @ 13:00 - 14:30

Dzień 11 listopada to w Sokolnikach Lesie wielkie święto. Od 20 lat organizujemy koncerty o tematyce patriotycznej. Od 3 lat zajmuje się tym Stowarzyszenie Sokolniki.Art. Chór Cantabosco i Chór dziecięcy Kolorowe Laurki jest podmiotem wykonawczym Stowarzyszenia.

W tym roku również chcemy uroczyście przeżyć i świętować ten ważny dla naszej Ojczyzny dzień. Powodem jest 160-ta rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, 150-ta rocznica urodzin Wojciecha Korfantego oraz 80-ta rocznica Rzezi Wołyńskiej, a także 80-ta rocznica Powstania w getcie warszawskim.

W repertuarze piosenki wojskowe z różnych okresów walki o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni Legionistów. Do wykonania utworów zaprosimy zespół instrumentalny, składający się z pianisty, altowiolistki i perkusisty. Na fortepianie zagra Jakub Czech, założyciel zespołu. Podczas ich wykonywania zachęcamy publiczność do wspólnego śpiewania, wyświetlając tekst na ekranie. Planujemy także wykonanie wiązanki pieśni partyzanckich na chór i fortepian. Są nimi min. Wojenko, wojenko, Serce w plecaku, Deszcz jesienny, Rozszumiały się wierzby płaczące. Nie zabraknie także takich pieśni jak: O mój rozmarynie, Piechota, Przybyli ułani pod okienko, Raduje się serce, Legiony. Marsz Sybiraków do muzyki Czesława Majewskiego pozwoli uczcić wszystkich poległych na Nieludzkiej Ziemi. Piosenka z Powstania Warszawskiego, tj. Warszawskie dzieci w opracowaniu Mariana Sawy będą powodem, aby pokłonić się osobom z Powstania Warszawskiego, przebywających w naszej społeczności, zamieszkujących Las sokolnicki. Na uroczyste świętowanie Dnia Niepodległości zapraszamy także rodziny byłych żołnierzy AK. Przewidujemy recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu naszych artystów-recytatorów

Szczegóły

Data:
11 listopada 2023
Godzina:
13:00 - 14:30

Organizator

Stowarzyszenie Sokolniki.Art
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kościół MBK Sokolniki Las
Skip to content