Chór Kolorowe Laurki

Wędrówka ze św. Franciszkiem. Projekt stowarzyszenia realizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi

Kolorowe Laurki zaprezentowały przedstawienie pod tytułem Wędrówka ze św. Franciszkiem, które powstało na podstawie  scenariusza autorskiego. Jest ono zadedykowane dzieciom i zwraca ich uwagę na problemy związane z ekologią i ochroną środowiska, uczy poszanowania otaczającej  przyrody.  W spektaklu występują zwierzątka, które skarżą się św. Franciszkowi, ponieważ muszą żyć w  zanieczyszczonym środowisku i obserwować  bezmyślne zachowania dorosłych.  Narracja oraz fragmenty Pieśni Słonecznej są spoiwem siedmiu scen spektaklu. Wypowiadają je osoby neutralne. Podsumowując – Św. Franciszek pociesza zwierzęta za pomocą piosenek, które wybrzmiewają w wykonaniu aktorów-dzieci i zespołu muzycznego (piano, akordeon, wiolonczela, perkusja).

Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie umowy promocyjnej na wydanie płyty z okazji 20 -lecia zespołu, która będzie podsumowywać różnorodność wykonywanego repertuaru. Znajdą  się tam utwory o tematyce religijnej, patriotycznej i ludowej. Część twórczości jest autorska,  część opracowana przez zespół Akademii Chóralnej z Wrocławia (Kolorowe Laurki kształcą się również  w programie Śpiewająca Polska).

Dzieci Kardynałowi Wyszyńskiemu. Projekt stowarzyszenia pod patronatem Starosty Zgierskiego

Pieśni religijne, utwory gospel ale też afrykańskie piosenki rozbrzmiały 19 września 2021 roku w kościele Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie. Młodzi chórzyści z jasnogórskich szkół muzycznych oraz chóru dziecięcego Kolorowe Laurki zaprezentowały swoje talenty podczas koncertu pt.: Dzieci Kardynałowi Wyszyńskiemu pod patronatem Starosty Zgierskiego. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Sokolniki.Art

Przedstawienia realizowane we Współpracy ze Stowarzyszeniem

Skip to content